Keptos ančiukų šlaunelės

       Metų pabaiga - laikas, kuomet galima apmąstyt visus metus. Ką Jums atnešė šie metai? Buvo daugiau gero ar blogo? Buvo ypatingi? Ar net nepastebėjot, kaip tiesiog praslinko? Man jie patiko.

- Šiais metais sutikau puikių naujų žmonių. Susitinkam retokai, bet būna be galo smagu.


- Šiais metais iš naujo pažinau kai kuriuos žmones. Vieni nustebino maloniai, kiti - švelniai tariant, ne taip maloniai. Nuotrauką pasiskolinau Astos iš "Saulės pievos". 

- Šiais metais supratau, ko noriu iš gyvenimo. Galų gale.
- Šiais metais pirmą kartą keliavau viena. Gal tai ir nieko tokio, bet man visą gyvenimą keliavusiai su kuom nors, tai buvo šis tas. Ir man patiko. Ir aš noriu dar. Ir jau planuoju kitų metų atostogas.


- Šiais metais nutiko tai, kas nutinka kitiems. Paskutinę atostogų dieną bankrutavo Star1. Naobettačiau tikriausiai esu vienintelė iš 120 keleivių, kuri nesigaili, kad taip nutiko ir yra dėkinga už dvi papildomas naktis Žironoje su tuo tarakonu.


- Šiais metais atradau naujų skonių - ledus su bazilikais, sausainius su karamelizuota šonine, garintus baklažanus, paprastus pusryčių sumuštinius su avokadu. Bet keptas brie su riešutais ir rozmarinu vis tik yra geriausias metų atradimas. Genialu tai, kas paprasta. 


- Šiais metais... jei reikėtų rinkti žmogų, palikusį didžiausią įspūdį šiais metais, aišku, tai būtų Kristoffer Hovland.


- Šiais metais "eglę" papuošė gerokai prieš Kalėdas. Smagu žiūrėt į ją kas vakarą.


       Tai va taip va... o 2011 bus dar geresni. Pamatysit.

--------

       Na, ir receptas visai tinkantis metų pabaigai - ančiukų šlaunelės. Tiesa, man sakė, kad paukščio geriau nekept Naujųjų metų vakarui, nes ateinančių metų laimė išskris. Čia tik šiaip sakau... just in case.


Reikės:
4 ančiukų šlaunelių (1,2 kg)
1 kg slyvų
2 v.š. cukraus

Marinatui:
3 v.š. medaus
2 v.š. sojos
1 a.š. maltų pipirų
1 a.š. malto anyžiaus
1 a.š. malto pankolio sėklių
0,5 a.š. cinamono
0,5 a.š. maltų gvazdikėlių
0,5 a.š. druskos

1. Marinato ingredientus gerai išmaišome.
2. Šlauneles sudedame į maišelį, supilame marinatą ir užrišame. Su visu maišeliu dedame į šaldytuvą 24 val. Kas tris-keturias valandas maišelį vis pavartom, kad marinatas pasiskirstytų.
3. Slyvas pjauname per pusę, išimame kauliuką. Apibarstome cukrumi, užpilame marinatu nuo šlaunelių. Viską rankomis permaišome. Ant viršaus dedame šlauneles ir kepame 170 laipsnių temperatūroje apie 2-2,5 val. arba kol iškepa.
4. Paragaukite slyvų padažo ir jei ko trūksta - cukraus ar sojos - įdėkit.  

       Tą patį galima daryti ir su visa antim. Prieš kelias savaites išbandėm. Sukapojom antį gabalais, parą marinavom, po to dar troškinom gerą valandą ir tada kepėm. Šlaunelės labiau patiko, nes jos gerokai minkštesnės.
       Patiekite su ryžiais. Man skaniausia yra tiesiog be nieko.

       Skanaus!

Pagal Jamie Oliver

Imbierinis pyragas

       Iš tiesų tai aš visai nemėgstu Kalėdų. Nepaisant to perku ant Tauro kalno senus kalėdinius žaisliukus ir puošiu eglutę. Ir mėgstu puodelius kalėdiniais motyvais. Ir "Last Christmas" galiu klausyt n kartų. Ir visą gruodį galiu žiūrėt banalius kalėdinius filmus - Home alone, Love Actually (Tiesa sakant, tai aš jį žiūriu dėl Hugh Grant ir Colin Firth), How the Grinch stole Christmas etc. Ir mėgstu pasipuošusį kalėdinį miestą. Ir noriu nuvažiuot į tikrą kalėdinę mugę, o ne į tą apgailėtiną parodiją prieš Rotušę.


       Bet nekreipiant dėmesio į visus aukščiau išvardintus gerumus, aš jų nemėgstu. Ir dovanų nemėgstu. Ir mane sunkiai įtikinsit, kad visi tai daro nuoširdžiai ir galvoja apie tą žmogų, kam ji skirta. Na, sunku tuom patikėt ištraukus šampūno ir kondicionieriaus rinkinį... Ne, ne... tai ne užuomina. Galvą trenku kiekvieną mielą rytą ... arba Malūko knygą. Come on... apie knygas šį tą išmanau. Nesvarbu, kad paskutiniu metu šiokį tokį briedą skaitau... Geriau jau ateikit su buteliu vyno ir maskarponės tortu... arba naminiu imbieriniu pyragu. O aš išvirsiu arbatos...

 
Reikės:
250 g miltų
1 a. š. kepimo miltelių
1 a. š. malto imbiero
1 a. š. cinamono
0,5 a. š maltų gvazdikėlių
0,5 a. š šviežiai maltų pipirų
0,5 a. š druskos
150 g cukraus
100 g sviesto
1 kiaušinis (L)
150 ml džemo*
40-50 g migdolų miltų (Nebūtinai, bet turėjau likusių, tai pagalvojau, kad visai nepamaišys)

1. Persijojame miltus ir visus sausus produktus gerai išmaišome atskirame dubenyje.
2. Ištirpiname sviestą. Ir pravėsusį supilame į miltus. Šaukštu išmaišome, kiek tai įmanoma. Įmušame kiaušinį ir išminkome tešlą.
3. 2/3 tešlos iškočiojame kepimo formos dydžio. Įklojame į formą, suformuojame "bortelius" ir įpilame džemo. Paliekame šaldytuve 30 minučių.
4. Likusią dalį tešlos iškočiojame tarp dviejų kepimo popieriaus lapų. Tešlos lakštas turi būti kepimo formos dydžio. Ir taip pat dedame į šaldytuvą 30 minučių.
5. Vieną popieriaus lapą nuimame, spaudžiame norimas/turimas formeles. Ir tada atsargiai apverčiame (Popieriaus nenuiminėkit, taip bus lengviau uždėti ant formos) ir uždedame ant pyrago. Dabar galite atsargiai nuimti popierių. Sutvarkome pyrago kraštelius.
6. Kepame 180 laipsnių temperatūroje apie 40 minučių. Apibarstome cukraus pudra.

        * Džemo drąsiai dėkit daugiau. Man kažkodėl toks kiekis pasirodė kaip tik, tačiau iškepus pyragui - buvo per mažai.

       Pyragas tikrai vertas grieko. Tikrai kepsiu dar ne kartą. Tešlą galima panaudot ir sausainiams.
      
       Su pakeitimais pagal Martą Stiuart.

  © Blogger templates Brooklyn by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP