Perlinių kruopų rizotas su feta


Neseniai beskaitydama apie kažkokią naują kulinarinę knyga spėjau pagalvot, kad galėtų naujų kulinarinių knygų nieks nebeleist bent jau kokius metus. Tuomet aš susipirkčiau bent dalį savo wishlist'o per tą laiką. O dabar tai ką... Prisimečiau šiemet išleistų knygų sąrašą, kurių noriu. Vienų labiau, kitų mažiau, bet noriu. 

Modernist Cuisine for Home. Žinau, kaina afigiena. Bet kantriai atsidedu litus kiekvieną mėnesį ir savo gimtadieniui pasidovanosiu. Tiek metų būną kartą gyvenime, todėl dovanos irgi atitinkamos reik.  

Yotam Ottolenghi "Jerusalem" jau minėjau praeitą kartą. Meilė Yotam'ui irgi ne kartą deklaruota. Teisingumo dėlei reik parašyt, kad ta knyga ne tik jo, bet ir Sami Tamimi. 

"The Fundamental Techniques of Classic Italian Cuisine" - kažkaip pradėjo traukt italų virtuvė. 

Šiemet nemažai blogerių išleido savo knygas. Ir tokių visai neblogų. Visai priglausčiau: 
Marissa McClellan "Food in Jars". Tuo pačiu pavadinimu ir tinklaraštis "Food in Jars". Tinklaraštis skirtas vien tik konservavimui. Manau, kad knyga turėtų būti gera, nes tinklaraštis tai jau toks prie tų mėgiamų yra padėtas readeryje. 


Katie Quinn Davies "What Katie Ate: Recipes and Other Bits and Bobs" irgi mielai turėčiau dėl itin gražių nuotraukų. Kaip receptai nežinau, bet nuotraukos man jos laaabai patinka. Jei netyčia nežinot jos tinklaraščio, tai prašom užsukt - What Katie ate

Toliau "The Smitten Kitchen Cookbook" (tinklaraštis Smitten Kitchen), "The Sprouted Kitchen: A Tastier Take on Whole Foods" (tinklaraštis Sprouted Kitchen) ir canelle et vanille išleido savo knygą "Small Plates and Sweet Treats: My Family’s Journey to Gluten-Free Cooking" - ne tai kad labai jau norėčiau šitų knygų, bet.. ai, tegul būna sąraše. 

Maria Elia "The Modern Vegetarian: Food adventures for the contemporary palate" -  praeityje esu nelabai gal gražiai šnekėjusi apie vegetarus ir veganus, bet daržovės man patinka. Iš tiesų aš nesu jau tokia didelė mėsiavalgė. Mėsos galiu nevalgyt savaitėm ir mėnesiais. Ir jos net nepasigest, bet kartais man jos reikia, ypač žiemą. 

Dar viena knyga, kuri mane itin traukia, yra Diane Morgan "Roots". Kažkaip nujaučiu, kad turėtų būt gera knyga.  

Thomas Keller "Bouchon Bakery". Man tai jis visai patinka, ir tos knygos irgi norėčiau. Galit žvilgtelėt, kaip atrodo knyga čia arba čia


The Science of Good Cooking (Cook's Illustrated Cookbooks) - iš knygos anotacijos - "Great cooks seem to operate on intuition. Watch one at work and you might think he or she must have a sixth sense that switches on in the kitchen. But great cooks aren't psychic. They simply understand the fundamental principles of cooking the unspoken rules that guide their every move in the kitchen. What s behind these principles? Science." Ką čia daugiau bepridurt? Šitos tai tikrai reikia. 

Šiai dienai tiek norų iš 2012 metų. Jaučiu, pamiršau vis tiek ką nors. O dar nepaminėjau visokių ten memuarų, biografijų ir šiaip visokios beletristikos. 


Dabar apie receptą. Receptas iš "Jerusalem" knygos, kurią šeštadienį nusipirkau, netyčia užėjus į Humanitą. Na, gerai... Užėjimas nebuvo netyčinis. Sandra buvo palikusi komentarą, kad ten matė tą knygą. Tai aš visai "netyčia" ten šeštadienį atsidūriau ir netyčiom nusipirkau. Dar galvojau, kad gal nepirksiu, gal nereikia, bet dievaži... nesuvokiu kaip... Atsipeikėjau gatvėj su knyga rankose. Na, jau bais graži knyga. Ir receptai visokie ach ir och. O jau vištienos receptų kokių yr! Nu, žodžiu...  

Man perlinės kruopos yra skanu, o košė iš jų irgi labai patinka. Ir pagaminti daug lengviau nei tikrą rizotą iš ryžių - viską sumetei ir verdi. Šiek tiek aštrus, aromatingas nuo rūkytos paprikos, bet tokio ganėtinai paprasto skonio. Skanus, bet be wow faktoriaus. 

4 porcijoms reikės:
200 g perlinių kruopų
30 g sviesto
2 v. š. alyvuogių aliejaus
2 saliero stiebai, plonai supjaustyti
1 svogūnas, supjaustytas kubeliais
2 česnako skiltelės, smulkiai sukapotos
kelios šviežio čiobrelio šakelės
1/2 a. š. rūkytos paprikos
1 lauro lapas
4 juostelės citrinos žievelės
1/4 a. š. čili dribsnių
1/2 v. š. druskos
1 skardinė (400 g) smulkintų pomidorų
700 ml daržovių sultinio
300 g fetos
1 v. š. šviežio raudonėlio

Perlines kruopas gerai perplaukite keletą kartų tol, kol vanduo bus švarus. Padėkite į šalį nuvarvėti. 

Įkaitintoje keptuvėje ištirpkite sviestą ir supilkite aliejų. Suberkite salierą, svogūną, česnakus ir druską. Ant vidutinės ugnies vis pamaišydami kepkite apie 5 minutes, arba kol suminkštėja. 

Sudėkite čiobrelius, rūkytą papriką, lauro lapą, citrinos žieveles, čili dribsnius. Supilkite pomidorus ir sultinį. Užvirkite, sumažinkite ugnį iki minimumo, virkite 45 minutes, arba kol kruopos suminkštėja. Nepamirškite vis pamaišyti, kad neprisviltų kruopos. 

Išdėkite į lėkštes rizotą, apibarstykite sutrupintu fetos sūriu ir šviežiu raudonėliu. 

Skanaus!

Šiek tiek adaptuota iš Yotam Ottolenghi ir Sami Tamimi "Jerusalem". 



Vaisinis pyragas



Projektui www.tradicinekolekcija.lt

Ant gerumo pramuš mūsų bendradarbius, gimines ir kaimynus... Taip, vėl Marijonas dainuos per radiją, vėl per TV rodys Macaulay Culkin nuotykius be tėvų, vėl iki koktumo prekybos centruose suksis kalėdinės dainos, vėl kai kurie iš mūsų pernelyg entuziastingai spygaus apie Kalėdų dvasią, vėl suplukę lakstysim ieškodami niekam nereikalingų dovanų, vėl ant stalo bus padėta ta pati silkė pagal kažkurios ten eilės bobutės receptą, vėl forumuose moterys inirtingai kovos už/prieš pieno produktus ant Kūčių stalo, vėl pernelyg entuziastingai ištarsim ačiū išvynioję tas nereikalingas dovanas, o viduje demonstratyviai vartysim akis – et, ir vėl nepataikė. Na, žodžiu, nieko naujo. Viskas juk kaip ir kiekvienais metais. Šventės ateina. 

Ir kol dar nespėjote įsisukti į visokius ten šventinius renginius, kol dar nepradėjote sukti galvos, kaip siūsite kiškio kostiumą, nors to daryti ir nemokate, siūlau išsikepti vaisinį pyragą. Jis kaip tik subręs iki švenčių, ir galėsite mėgautis kvapiu ir sodraus skonio desertu. Nors nieko blogo neatsitiks, jei prapjausit ir anksčiau. 

Šį kartą pyragą derinsime prie ypatingojo žieminio Adler Bock, kuris prekyboje pasirodė lapkričio pradžioje. Juk prisimenat pagrindinę taisyklę – derinam panašų su panašiu. Viskas juk labai paprasta. Alus yra salyklingas, sodraus skonio, pagardintas apelsino žievele, kardamonu, vanile ir cinamonu. Pyragas irgi panašus – apelsinų cukatos, imbiero cukatos, kardamonas, muskatas, migdolai. Na, trumpai tariant – tiek čia, tiek ten – Kalėdos. Apskritai Adler Bock puikiai dera prie visų šventinių patiekalų, kurie yra pagardinti medumi ar kalėdiniais prieskoniais. Kepat vištą/kalakutą ar šaknines daržoves su medumi? Drąsiai derinkite Adler Bock. Kepat imbierinius sausainius, morkų pyragą ar meduolius? Irgi ragaukit tik su Adler Bock. 

O vėsiais vakarais alų galite pasišildyti. Taip, alų galima šildyti kaip vyną. Asmeniškai man tai buvo naujiena. Pagardinkite apelsino žievele, karamelizuotais riešutais, razinomis, įdėkite šiek tiek medaus ir pašildykite puode. Tik neužvirkite. Atsipjaukite pyrago, įsipilkite į taurę alaus, įsitaisykite patogiai fotelyje ir pasimėgaukite. Vis tiek viską suspėsit padaryti. Viskas juk kaip ir kiekvienais metais. Gerų švenčių. 




Nelabai dideliam pyragui reikės:
(forma 20 x 11 x 7,5 cm)

50 g džiovintų obuolių
50 g džiovintų spanguolių
50 g abrikosų
50 g geltonų razinų
80 g lazdyno riešutų
60 g migdolų drožlių
20 g apelsino cukatų
20 g imbiero cukatų

100 ml brendžio + po 2 v.š laistymui

100 g miltų
¼  a.š. druskos
½  a.š. kepimo miltelių
¼ a. š. cinamono
¼ a. š. kardamono
¼ a. š. muskato
100 g sviesto, kambario temperatūros
100 g šviesaus rudojo cukraus
2 dideli kiaušiniai, kambario temperatūros


Džiovintus vaisius, cukatas ir riešutus stambiai sukapokite. Užpilkite brendžiu ir palikite 2 valandoms. 

Miltus šluotele gerai sumaišykite su druska, kepimo milteliais ir prieskoniais. 

Kitame dubenyje sviestą išplakite su cukrumi iki purumo. Po vieną įplakite kiaušinius. 

Miltų mišinį sumaišykite su džiovintais riešutais. Ir viską po truputį iškrėskite į išsuktą sviestą ir išmaišykite. 

Kepimo skardą išklokite dvigubu kepimo popieriumi. Sukrėskite ten tešlą. Kepkite 160 laipsnių temperatūroje apie 1 valandą. Įkišus medinį pagabaliuką jis turi būti sausas. 

Leiskite atvėsti. Mediniu pagaliuku subadykite pyragą ir sulaistykite 2 v. š. brendžio. Laistykite kas 7 dienas. 

Pyragą suvyniokite į kepimo popierių ir dar susukite į foliją. Laikykite vėsiai. 


Keptos vištos blauzdelės su lazdyno riešutais ir medumi


Kažkas rašė, kad nusivylė Ottolenghi. Nesuprantu. Jis gi toks puikus ir skanus. Na, čia ne tik apie jo knygas šnekant. Labai noriu jo naujos knygos "Jerusalem", tačiau kantriai taupau litus kitai. Belieka tik į wishlist'ą įsitraukt. 

Receptas jau buvo išgirtas Eglės iš Monkey dinner. Tai galų gale galiu kartu padūsaut, kad tikrai labai puikus. Man buvo geras ir be rožių vandens, ir be šafrano. Garnyrui naudojau ne kuskusą, o kubeliais pjaustytas morkas ir pastarnoką. Prie jų gi dera medus ir cinamonas. O kur dar kepinti lazdyno riešutai! Galvojau kokių nors prieskonių dar pakrapyt ant jų, bet po to apsisprendžiau, kad užteks to, kas nuvarvės nuo vištienos.  

Į orkaitės apačią įkišau ir seną kepimo formą su vandeniu. Kažkada gi gyriau Electrolux garinę orkaitę ir kaip puikiai joje kepa višta. Efektas toks pat - mėsa sultinga ir nesudžiūvusi. Pabandykit. Gal patiks ir Jums.


2 porcijoms reikės:
4 vištos blauzdelių (apie 500 g) 
2 svogūnų, supjaustytų plonomis riekelėmis
3 v. š. alyvuogių aliejaus
1 a. š. malto imbiero
1 a. š. cinamono
4 v. š. citrinos sulčių
druskos pagal skonį
100 g lazdyno riešutų
70 g skysto medaus

garnyrui:
2 didelių morkų
1 didelio pastarnoko 
3 v. š. alyvuogių aliejaus
druskos pagal skonį 

Dubenyje vištienos šlauneles sumaišykite su svogūnais, aliejumi, imbieru, cinamonu, citrinos sultimis ir druska.  Marinuokite bent jau 1 valandą, o geriausia per naktį. 

Morkas ir pastarnoką supjaustykite kubeliais. Supjaustytas daržoves sumaišykite su aliejumi ir druska. Suberkite į kepimo indą. 

Ant daržovių sudėkite marinuotas vištos blauzdeles. O ant orkaitės dugno pastatykite kokį nors karščiui atsparų indą su vandeniu. Kepkite 180 laipsnių temperatūroje apie 40 minučių. 

Kol kepa vištiena, keptuvėje sausai pakepinkite riešutus. Nulupkite odeles ir stambiai sukapokite. Sumaišykite su medumi. Užpilkite ant blauzdelių. Ir dar kepkite apie 10 minučių, arba kol iškepa vištiena ir daržovės. Aš mėgstu traškesnes daržoves, tai kepu šiek tiek trumpiau. O Jūs jau žiūrėkit pagal save ir savo orkaitę.  


Šiek tiek adaptuota iš Ottolenghi The Cookbook.

Skanaus!


Žiemai - žiemiškas Švyturio alus


Teip, šventės pamažu ateina. Praeitą savaitę Švyturys pristatė savo žieminį ribotos partijos alų "Adler Bock". Tai salyklingas, sodresnio ir turtingesnio skonio, stipresnis alus, papildytas ingredientais, kurie mums asocijuojasi su šventiniu laikotarpiu - apelsinų žievele, kardamonu, vanile ir cinamonu.

Adler Bock labai puikiai dera prie šventinių patiekalų. Alaus someljė Donatas Dabrovolskas teigia, kad šitas alus maistą papildys puokšte aromatų ir prieskonių, kurie derės su kepta mėsa, troškinta ar sodraus skonio žuvimi, bei kitais patiekalais, kuriuose panaudotas medus ar kiti kalėdiniai prieskoniai. Ir ypač gerai dera su meduoliais, imbieriniais sausainiais, morkų pyragu, medaus duonele (das ist fantastisch!) ar kitais desertais, pagardintais migdolais ir išskirtiniais šio alaus ingredientais: kardamonu, vanile, cinamonu.


Šitą alų galima gerti karštą. Tiesa, dar nespėjau paragauti šito varianto, bet sako, kad labai skanu. Norint paryškinti alaus skonį, šildant galima įdėti apelsino skiltelę, razinų ar karamelizuotų riešutų.


Nors vakaro pagrindiniai patiekalai buvo keptas kumpis ir keptas kalakutas, bet man labiausiai patiko medaus duonelės, žaismingai patiektos kartu su džiovintu apelsinu prie alaus taurės. Ohhh.... Jūs net neįsivaizduojat, kaip jos ten gerai derėjo prie to Adler Bock, o kokios jos skanios! Bandžiau išpešti receptą, bet pasirodo, kad kaip tokio recepto labai ir nėra. Ištirpintą medų reikia sumaišyti su duonos džiūvesėliais. Pagardinti kalėdiniais prieskoniais - apelsinų žievelėmis, imbieru, cinamonu ir kapotais migdolais. Masę atvėsinti ir suformuoti norimo dydžio gabalėliais. Bandysiu būtinai. 



Na, ir pabaigai kepto kalakuto, įdaryto šakninėmis daržovėmis ir aplieto šaltalankių padažu, receptas. Šaltalankių padažą būtinai išbandykit. Puikus, puikus. Labai su kalakutu ir alumi derėjo. 


Apie 5 kg Kalakutas
Marinatui:
3 vnt. apelsinų
3 vnt. cinamono lazdelių
Žiupsnelis druskos
3 skiltelės česnako
Šlakelis alyvuogių aliejaus
100 g. medaus
2 vnt. citrinų
Šakelė čiobrelio

Garnyras:
Saliero šaknis
Morkos
Saldžiosios bulvės
Cinamono lazdelės
Druska
Medus
Čiobrelis

Padažas:
1 kg šaltalankių uogų (šaldytų arba šviežių)
1 kg nevalyto, rudojo cukranendrių cukraus
4 vnt. apelsinų
Pagal skonį gvazdikėlių
Pagal skonį cinamono lazdelių
Apie 1 l vandens


Kalakutas iškaulinamas ir marinuojamas su marinatu, kuris paruošiamas iš apelsino sulčių, tarkuotos jo žievelės, medaus ir kitų išvardintų prieskonių. Kartu su marinatu paliekamas kuriam laikui vėsiai. Garnyro ir įdaro ingredientai supjaustomi nedideliais gabaliukais ir prieskoniuojami tarkuoto cinamono, medaus, čiobrelio ir druskos mišiniu. Paruoštas garnyras sudedamas į kalakuto vidų ir užsiuvamas. Paruoštas kalakutas kepamas 100 C temperatūroje naudojant 30% drėgmės, kol pasieks 75 C laipsnių vidinę temperatūrą. Kepant kalakutą galima apšlakstyti šaltalankių padažu.

Padažas: Šaltalankių uogas užpilame cukrumi ir parai dedame į šaldytuvą. Brandintas cukruje uogas verdame puode kartu su prieskoniais ir stambiais gabalais pjaustytu apelsinu, kol visa masė pradės sunkiai pukšėti ir tirštėti.





Sausainiai su spanguolėmis ir baltuoju šokoladu

Parodoj nusipirkau kama miltų. Kama miltai yra grūdų mišinys - kviečiai, rugiai, miežiai ir žirniai. Jie yra rupiai sumalti ir paskrudinti. Turi daug baltymų, skaidulinių medžiagų, angliavandenių ir B grupės vitaminų. Jų poveikis panašus į sėlenų. Tik sakė, kad tai daug geriau nei sėlenos. Man tai svarbiausia, kad jie yra skanūs.  

Tradiciškai kama naudojama su jogurtu ar kefyru. Visokiom ten dietininkėm ir sveiko maisto propaguotojom turėtų patikti. Panaudojimo galimybės tikriausiai yra beribės. Viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos. Estai gamina šokoladą su kama miltais pavadinimu Kamatahvel, dar galima pasigaminti tradicinių estiškų triufelių. Taip, tai yra estiškas produktas. Galima dėti į tešlas. Aš bandžiau su blynais, su avižine koše. Miltai yra malonaus kvapo ir skonio. Primena riešutus. 

Na, žodžiu, tai yra gėris ir didžiosios G. Jei gerai atsimenu, tai kol kas jai prekiauja tik didžiosios Maksimos ir lyg tais Prisma. Padėta prie košių ir sėlenų. 

Dabar apie sausainius. Aišku, čia yra įberta kama miltų. Jei neturit kama, tai įdėkit 1 šaukštu daugiau avižų. Avižos naudotos normalios. Na, tos ilgo virimo. Spanguolės - šaldytos. Galite dėti ir šviežias, arba džiovintas.  Spanguolių rūgštumas labai maloniai atsveria sausainių saldumą. 

Pastaba. Tešla gan sunkiai pjaustosi dėl uogų. Todėl jei jau nesipjaustys ar trupės, tai tiesiog paimkite rankomis ir suformuokite paplotėlius.

Reikės:
100 g miltų
30 g kukurūzų krakmolo
3 v. š. avižų
1 v. š. kama miltų
1/4 a. š kepimo miltelių
100 g kambario temperatūros sviesto
85 g cukraus
1 a. š. vanilės ekstrakto
50 g baltojo šokolado, stambiai sukapoto
apie 70 g šaldytų spanguolių

Miltus, kukurūzų krakmolą, avižas, kama miltus  ir kepimo miltelius gerai permaišykite dubenyje. 

Kitame dubenyje sviestą su cukrumi išplakite iki purumo. Įmaišykite vanilės ekstraktą. Suberkite miltų mišinį. Permaišykite. Suberkite uogas ir sukapotą šokoladą. Išmaišykite. Sudėkite ant maistinės plėvelės, susukite į "dešrą" ir padėkite į šaldytuvą 1 valandai. 

Supjaustykite 1 cm storio gabaliukais. Išdėliokite dideliais tarpais ant kepimo skardos. Kepkite 180 laipsnių temperatūroje 12-15 minučių, arba kol krašteliai gražiai paruduoja, bet viršus turi būti minkštas. 

Iškepusius išdėkite ant grotelių ir atvėsinkite. 

Skanaus!

Šiek tiek pakeista iš Jamie, lapkritis/gruodis'10


Itališka saldžiarūgštė vištiena


Mario Batali italų virtuvės ekspertas, amerikietis, TV laidų vedėjas, turintis vyno ūkį Italijoje ir šiaip visai nemenko kalibro selebritis Amerikoje. Man tai jis toks šiek tiek messy ir nėr labai jau mėgiamas kaip asmenybė, bet jo šitas vištienos receptas tikrai labai. Užskaitau visu 100 %. Jei neturit nieko prieš saldžiarūgštę vištieną, tai turėtų patikti. 

Prie vištienos labai tiko pastarnokų košė - supjaustykite gabaliukais pastarnoką, pakepinkite svieste, įpilkite sultinio arba vandens, virkite 15 minučių, arba kol pastarnokai suminkštėja. Nupilkite vandenį, įpilkite šiek tiek grietinėlės ir sugrūskite į košę. Verdant galite įmest rozmarino šakelę. Suteikia malonų skonį ir aromatą. 

Na, dar ir raudonojo vyno taurė tikrai nemaišo. 

2 porcijoms reikės:
500 g vištienos
1+2 v. š. aliejaus
1 svogūno, supjaustyto kubeliais
1 morkos, supjaustytos griežinėliais
1 saliero stiebo, supjaustyto griežinėliais
4 česnako skiltelių, perpjautų į kelias dalis
2 v. š. cukraus
120 ml raudonojo vyno
60 ml raudojo vyno acto
60 ml apelsino sulčių
1 v. š. kaparėlių
2 v. š. migdolų drožlių
druskos pagal skonį

Keptuvėje įkaitinkite 1 valgomąjį šaukštą aliejaus ir iš abiejų pusių apkepkite vištieną. Vištieną išimkite, išpilkite iš keptuvės riebalus ir įpilkite 2 v. š. aliejaus. Suberkite supjaustytas daržoves ir kepkite, kol gražiai apskrus. 

Įdėkite vištieną atgal į keptuvę. Supilkite likusius ingredientus. Keptuvę uždenkite dangčiu ir troškinkite ant mažos ugnies 35 minutes, arba kol vištiena pradeda nertis nuo kaulo. 

Išimkite iškepusią vištieną. Padidinkite ugnį ir leiskite didžiajai daliai skysčio nugaruoti - apie 3-5 minutes. Padažas turi būti tirštas. Sudėkite atgal vištieną į keptuvę ir šiek tiek pašildykite. 


Skanaus! 

Šaltinis "Food&Wine", 2012/vasaris. 


Toad in the hole


Kaip šitas patiekalas vadintųsi lietuviškai neturiu žalio supratimo. Bet tai yra ne kas kita kaip Jorkšyro pudingas su dešrelėmis. Paprastai taip ir yra gaminamas, bet žurnale Vegetarian living užmačiau su prieskoninėm žolėm, pomidorais ir svogūnais. Na, ir su vegetariškom dešrelėm, aišku. Tai va, šiek tiek pakeičiau prieskonius, vegetariškas dešreles į kiaulienos, o pomidorus į morkas. Ir išėjo visai puikus ir sotus patiekalas. 

Regis, per Jamie's Great Britain rodė šį Jorkšyro pudingo receptą. Tai pagal jį aš gaminu ir daugiau galvos nebesuku dėl tešlos recepto. O receptas yra labai paprastas. Visų produktų proporcijos yra vienodos: miltai, pienas, kiaušiniai - 1:1:1. Labai lengva adaptuoti ir keisti pagal poreikį. 



2 porcijos:
4 kiaulienos dešrelės
1 vidutinė morka, supjaustyta plonais griežinėliais
1 vidutinis svogūnas, supjaustytas stambiomis riekelėmis
šviežių prieskoninių žolelių: šalavijo ir rozmarino
2 česnako skiltelės
1 a. š. pankolio sėklų
3 v. š. aliejaus

Tešlai:
150 ml pieno
150 ml miltų 
3 dideli kiaušiniai
žiupsnis druskos

Kiaulienos dešreles sumaišykite dubenyje su daržovėmis, prieskoniais ir aliejumi. Išdėkite į kepimo indą ir kepkite 180 laipsnių temperatūroje apie 25 minutes, kol dešrelės gražiai apskrunda, o morkos suminkštėja. 

Į dubenį supilkite pieną, sudėkite kiaušinius, suberkite miltus ir mikseriu viską gerai išplakite. 

Ištraukite iš orkaitės dešreles. Supilkite tešlą ant viršaus ir kepkite 200 laipsnių temperatūroje apie 20 minučių, arba kol paviršius gražiai paruduoja. 

Skanaus! 



Gruzija su Borjomi #02



Visi žinom, kad Gruzija labai didžiuojasi savo vynu. Ir ne veltui. Manoma, kad būtent Gruzijoje prasidėjo vyndarystė. Iki šiol yra išlikęs unikalus vyno gamybos būdas - vynuogės yra laikomos moliniuose ąsočiuose (qvevri). Jie gali būti nuo kelių litrų iki 8 tonų talpos. Gruzijoje auginama per 500 vynuogių rūšių. 

Todėl tikriausiai neatsitiktinai trečią dieną Borjomi atstovai mus nuvežė į Kachetiją (Kakheti), garsėjančią vynais. Norėčiau dar visai pakeliaut po šitą regioną ir aplankyt daugiau vyno ūkių


Kažkaip visai spontaniškai išėjom pasivaikščiot po kaimą. Nieko nenustebinsiu pasakydama, kad pažintis ten užmegzti labai lengva. Žmonės lengvai bendraujantys, beveik visi yra kažkada buvę Vilniuje, ar turi pažįstamų, kurie ten buvo, ar galiausiai tarnavo armijoje kartu su lietuviais. Be galo svetingi - sulaukėm kvietimo netgi ir pernakvot, buvom pavaišinti vaisiais. 


Radom duonos kepyklą. Tiksliau paprastą medinį kioską, kuriame kepama duona. 


Grįžę vėlai naktį dar spėjom pasigrožėt naktiniu miestu. 


Na, o paskutinę dieną buvo ekskursija po Tbilisį su gide. Šiaip tai važiuokit į Gruziją greičiau, kol jie neatrestauravo visos savo šalies. Šiuo metu Tbilisis yra virtęs didžiule statybos aikštele. Aišku, tam įtakos turi spalio pradžioj vyksiantys rinkimai. Miestas kontrastingas - nuo  lūšnų iki modernių pastatų. Po kokių 5 metų Tbilisio tikriausiai jau nebus galima atpažinti, jei jie ir toliau tokiu tempu viską remontuos.  





  © Blogger templates Brooklyn by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP