Anyžinis pyragas
Šiemet kaip ir pernai Electrolux'as tinklaraštininkams davė išbandyt savo buitinę techniką. Buvo trys galimybės - dulkių siurblys, smulkintuvas (apie jį kiek vėliau) ir mikrobangų krosnelė-duonkepė. Pirmoji mikrobanginę išbandė Elžbieta. Dabar atėjo mano eilė. Na, ką aš galiu pasakyt. Mikrobanginės namie iki šiol neturėjau. Ir net tokia mintis ją pirkti niekada gyvenime nebuvo šovusi. Ką su ja veikt? Maistą sėkmingai pasišildau puode ar keptuvėj.
Ir nieko naujo nei Elžbieta aš nepasakysiu - belieka tik pritariamai galva linksėt. Manau, kad Indrei barake tai turėtų būti idealus dalykas. Taip pat kokioj sodyboj. Kuomet yra noras kepti, bet nėra orkaitės. Na, bet Elžbieta apie tai jau irgi rašė.
Duonkepės funkcijos nebandžiau. O konvekcija man visai patiko. Būtent dėl konvekcijos funkcijos aš ją ir ėmiau. Mėsa kepa gerai, troškinasi irgi, daržovės man iškepė irgi gerai, mocarelos kepsneliai irgi išėjo puikūs (itin rekomenduoju. Valgiau su pomidorais ir šviežiais bazilikais. Nerealu!). Kol jos iš manęs neatėmė, planuoju dar kept kiaulienos šonkauliukus.
Dabar apie minusus. Kepant mikrobanginė skleidžia pernelyg daug šilumos IMHO. Žiemą, aišku, tai visai smagu, bet vis tiek kažkaip... Dar spėju, kad šiluma pasiskirsto ne visai tolygiai. Kepant mėsą, daržoves tai nėra taip jau ir svarbu, bet ne kepant pyragus. Man sudegė vienas šonas. Kepiau antrą kartą, pamažinau temperatūrą - sudegė vis tiek. Nors Elžbietai iškepė puikiai. Gal kažką ne taip dariau.
O kepiau, kepiau net du kartus (ir tikrai kepsiu dar ne kartą) anyžinį pyragą pagal David Lebovitz. Tai tikriausiai best ever pyragas, kokį tik esu kepusi iki šiol. Garbės žodis. Bet čia su sąlyga, jei mėgstat anyžius. Aš nuo anyžiaus kvapo (ir skonio) kaifuoju.
Reikės (Visi produktai kambario temperatūros, forma 8x27 cm):
3/4 a.š. maltų anyžių
175 g miltų (405D)
60 g migdolų miltų*
1 1/2 a. š. kepimo miltelių
1/4 a. š. druskos
120 g sviesto (82%)
180 g cukraus
2 kiaušiniai (L dydžio)
60 ml pieno
60 ml anyžių likerio**
1 apelsino žievelė
Glaistas
3 a. š. cukraus
50 ml anyžių likerio
1. Anyžius, miltus, migdolų miltus, kepimo miltelius ir druską gerai permaišome dubenyje su šluotele. Sausas mišinys paruoštas.
2. Cukrų su sviestu išsukame iki purumo. Po vieną įmušame kiaušinius ir gerai išmaišome.
3. Apelsiną labai gerai nuplauname ir nutarkuojame žievelę be baltosios dalies.
4. Sumaišome pieną, anyžių likerį ir apelsinų žievelę.
5. Į sviesto/cukraus/kiaušinių masę suberiame pusę sauso mišinio. Gerai išmaišome.
6. Supilame pieną su anyžių likeriu. Išmaišome.
7. Ir suberiame likusį sausą mišinį. Gerai išmaišome. Supilame į kepimo formą, išklotą kepimo popieriumi.
8. Kepame 175 laipsnių temperatūroje apie 40-50 minučių.
9. Ištraukiame iš orkaitės ir leidžiame pyragui atvėsti 30 minučių. Išimame iš kepimo formos. Nuimame popierių.
10. Sumaišome likerį su cukrumi. Cukrus neturi ištirpti. Tiesiog suberkit ir kelis kartus permaišykit.
11. Pyragą subadome mediniu pagaliuku (50 kartų - mhm... taip knygoj parašyta) ir tepame likerį su šepetėliu ant pyrago viršaus, taip pat ir šonų nepamirštam. Turit sutepti visą likerį.
12. Dabar sunkiausia dalis - palikit pyragą ramybėje bent 3 valandoms. O geriausia per naktį. Tik šiukštu neragaukit iš karto. Mokykitės iš svetimų klaidų, t.y. mano. Bus tikrai neskanu. Bet jei ištversit - būsit apdovanoti už savo kantrybę nuostabiai minkštu, puriu, nuostabaus anyžių kvapo ir skonio pyragu.
* migdolų miltų galite pasidaryti taip: nusipirkite migdolų drožlių ir jas sumalkite su kavamale. Štai Jums ir miltai.
** Originaliame recepte tai yra absento pyragas. Tačiau absentą galima keisti anyžių likeriu. Todėl, jei nemėgstat anyžiaus, bet mėgstat absentą - darykit su juo.
Pagal David Lebovitz "The Sweet Life in Paris"